O NAS

PRZĘDZALNIA SZTUKI ORGANIZUJE  WARSZTATY I AKCJE ARTYSTYCZNE, EVENTY, PÓŁKOLONIE, HAPPENINGI, GRY MIEJSKIE, PLENERY MALARSKIE  DLA DZIECI, MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH W ŁODZI I NA TERENIE CAŁEJ POLSKI. OFERTA SKIEROWANA JEST  ZARÓWNO DO ODBIORCÓW INDYWIDUALNYCH, JAK I GRUP ZORGANIZOWANYCH

PRZĘDZALNIĘ SZTUKI założyły dwie zaprzyjaźnione artystki: Ewa Żochowska i Natalia Anna Kalisz. Obie są absolwentkami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, obie w tym mieście mieszkają i tworzą. Poznały się na Księżym Młynie w Łodzi, gdzie mieszczą się ich pracownie artystyczne. Nazwa Przędzalnia Sztuki z jednej strony nawiązuje do postindustrialnej architektury Księżego Młyna, z drugiej natomiast, do roli sztuki jako narzędzia komunikacji międzyludzkiej, symbolicznej przędzy, z której utkać można wspólną materię przecinających się znaczeń i wzajemnych zależności. Od 2013 artystki wspólnie organizują warsztaty oraz działania artystyczno – społeczne. Współpracują z ośrodkami kultury, łódzkimi artystami, animatorami i aktorami, szkołami, przedszkolami, ośrodkami profilaktyki i resocjalizacji.

Głównym celem działań PRZĘDZALNI SZTUKI  jest niekonwencjonalne wykorzystanie języka sztuki i szeroko pojętej kultury do dialogu z drugim człowiekiem. We wszystkich przedsięwzięciach sztuka stanowi  albo czynnik integrujący albo terapeutyczny.  Staje się środkiem komunikacji, uwalniania emocji i redukcji wewnętrznych napięć. Niejednokrotnie Przędzalnia wychodzi ze sztuką w przestrzeń miejską (warsztaty i gry plenerowe, instalacje – rzeźby) , by dosłownie i w przenośni, znaleźć się bliżej drugiego człowieka i zaprosić go do wspólnych działań. Wszystkie działania warsztatowe opierają się o zasadę współpracy w grupie, co stanowi próbę otwierania uczestników na drugiego człowieka  i nauki szacunku dla odmienności i inności każdego z nas.

SZLIFOWANIE WARSZTATU I ROZWIJANIE PASJI…
DLACZEGO WŁAŚNIE Z NAMI?

Bo uwielbiamy spędzać czas z ludźmi
Bo cieszymy się życiem
Bo jesteśmy strażniczkami  sztuki i historii wielkich i małych
Bo wiemy, co to hedonizm
Bo chcemy dzielić się z Wami naszymi pasjami, umiejętnościami i radością

KIM JESTEŚMY ?

Ewa jest malarką, graficzką, animatorką kultury, wielbicielką ekodizajnu i mistrzynią łączenia przeciwieństw. Jest wulkanem pomysłów i potrafi zrobić coś z niczego. Wierzy, że wszystko jest energią, dlatego przytula się do drzew. Wysłucha każdej historii. Uwielbia hałas miejskiej dżungli i ciszę przed burzą.  Lubi  koty, bo tak jak one chadza własnymi ścieżkami.

Natalia jest malarką, graficzką, miłośniczką fotografii, animatorką kultury. Uwielbia  nadawać rzeczywistości surrealistyczny wymiar.  Maluje o tym, o czym śni. Ulubioną muzyką dla jej uszu jest dźwięk deszczu. Natalia praktykuje jogę i medytuje.  Jest  wybuchową mieszanką  niepoprawnego optymizmu, radości i twórczej ekspresji.

NASZA TWÓRCZOŚĆ AUTORSKA
​EWA ŻOCHOWSKA   WWW
NATALIA ANNA KALISZ  WWW