WARSZTATY TEMATYCZNE / DOROŚLI I DZIECI

Nasze pracownie to klimatyczne wnętrza z duszą i …ze skrzypiącymi drewnianymi drzwiami i podłogami. Tu sztuka przenika się z dizajnem, artystyczne z użytkowym, historia miejsca ze współczesnością. Tu zapach farb olejnych i drukarskich miesza się z zapachem kadzideł i świec. Przędzalnia sztuki to twórczy tygiel.  U nas jest czas na energetyczną pracę i czas na twórczy relaks i refleksję z muzyką w tle, z kubkiem aromatycznej herbaty w jednej ręce i książką o sztuce w drugiej. Z nami przekonacie się, że pasja tworzenia i radość z obcowania ze sztuka bywa zaraźliwa.

Poznaj daty poszczególnych wydarzeń. Aby przejść do kalendarza warsztatów kliknij TUTAJ
Zapisy na warsztaty tematyczne Mail: art.warsztaty@o2.pl / Telefon: 668 908 048 / 512 262 090

SURREALNY DOMEK DLA LALEK / REBELARANŻACJA – warsztaty rodzinne / warsztaty dla dzieci
To zajęcia dla prawdziwych indywidualistów i indywidualistek czyli tych, co zawsze lubią iść pod prąd. Na początku zrobimy krótki przegląd obowiązujących trendów wnętrzarskich, a następnie zgodnie odrzucimy wszystkie  i wykreujemy swój własny.  Własnoręcznie zaaranżujemy wnętrza domków ze sklejki, dobierzemy kolorystykę podłóg i ścian oraz wykonamy elementy wyposażenia z tektury, tekstyliów i innych materiałów. Tylko kto powiedział, że krzesło musi stać na podłodze, a sufit ma być jasny?  Zróbmy totalną dekonstrukcję i połączmy niemożliwe. Pokażmy swoim dzieciom, że w nas też drzemie nieskrępowana wyobraźnia. Bo przecież wszyscy uwielbiają domki dla lalek!
3 spotkania po 2 godziny / grupy do 10 osób / 450 pln cena za jedno warsztatowe stanowisko (1 lub 2 osoby tworzą 1 domek)
__________________________________

 BABSKI WIECZÓR ZE SZTUKĄ W TLE
Spotkajmy się w gronie kobiet bez okazji, by celebrować chwilę i odnaleźć ślady sztuki w rytuałach codzienności.  Zapraszamy na wspólne wyplatanie łapaczy snów, łapaczy absurdu i plecenie trzy po trzy. Zrobimy mandale z suszonych traw i kompot z suszonych owoców.  Poczytamy poezję miłosną, a może wspólnie  stworzymy nasz własny feministyczny manifest? Jedno jest pewne: powagę zmieszamy  z żartem, niskie z wysokim,  zwyczajność  z wzniosłością, bo nic nas nie ograniczy w  naszej podróży ku odnalezieniu twórczego szaleństwa  i… wewnętrznej równowagi.  Celebrowanie i doświadczanie piękna, które tkwi w nas samych i  naszym otoczeniu wzmocni nasz potencjał i otworzy nas na  czerpanie radości z istnienia. Bo tylko kobiety to potrafią!
3,5 godziny / 140 pln za osobę – grupa do 5 osób / 120 pln za osobę – grupa 6-10 osób
 __________________________________

SZTUKA NA PREZENT / EKOBOMB(k)A NA ŚWIĘTA – warsztaty rodzinne / warsztaty dla dzieci

Nauczmy nasze dzieci dostrzegać piękno w materiałach powszechnie uważanych za śmieci, zgłębiajmy struktury zwiniętych torebek foliowych i podziwiajmy różnorodność splotów sznurków i włóczek, układajmy wysmakowane kompozycje barwne ze ścinków gazet, tektur i tekstyliów szukając w nich niedostrzegalnych niuansów barwnych. Stwórzmy swoje własne ekobombki, które powieszone na choinkach z pewnością przywołają magię wspomnień naszej warsztatowej, rodzinnej przygody… przygody z aromatem korzennej herbaty i nastrojową muzyką w tle.2 godziny / grupa do 12 osób / 90 pln cena za 2 osoby
__________________________________

SZTUKA NA PREZENT / DAMĄ BYĆ – warsztaty modniarskie (fascynator) – warsztaty rodzinne / warsztaty dla kobiet i nie tylko
Fascynator w wielkim stylu powraca do łask jako ozdoba głowy. To minikapelusik lub kompozycja ze sztucznych kwiatów, koronki, woalu i innych elementów dekoracyjnych na opasce do włosów. Celebrujmy wspólnie naszą kobiecość i stwórzmy niebanalną ozdobę, która wyróżni nas z tłumu. Prezent dla siebie? Dlaczego nie?! Idealny również dla przyjaciółki, siostry i mamy. Własnoręcznie zrobiony fascynator to oryginalny dodatek na uroczyste przyjęcia, wesela, wieczory panieńskie, ale również na spotkania z koleżankami, randkę i potańcówkę w klimacie retro. Poczujmy się damami nie tylko od święta!
2,5 godziny / grupa do 12 osób / 130 pln za 1 osobę
__________________________________

SZTUKA NA PREZENT / PORĄBANA MUSZKA  DŻENTELMENA – hendmejdowe dodatki – warsztaty rodzinne / warsztaty dla mężczyzn i nie tylko
Panowie  z pewnością podejmą wyzwanie  stworzenia drewnianej muszki, wspólnie z nami projektując i nanosząc wzory na wcześniej przygotowane przestrzenne formy wycięte z drewna. Taki nieszablonowy modowy dodatek w awangardowym  stylu podkreśli charakter, charyzmę oraz niezależność każdego dżentelmena i z pewnością przyciągnie wzrok niejednej damy. Postawmy na oryginalność! Kto powiedział, że musimy podążać za standardami? Wyznaczmy wspólnie nowe trendy i stańmy się twórcami ekodizajnu.
2,5 godziny / grupa do 12 osób / 130 pln za 1 osobę
__________________________________

SZTUKA NA PREZENT / LEPSZY GOŁĄB NA DACHU… – warsztaty malarskie dla dorosłych i młodzieży
Miłośnicy przyrody z malarskim zacięciem i poczuciem humoru poszukiwani! Na naszych warsztatach zgłębicie z nami tajniki malarstwa akrylowego na… plastrach naturalnego drewna. Gładkie, szlachetne, drewniane podłoże kontrastować będzie z barwną kompozycją malarską z motywem ptaków inspirowanych dziełami znanych malarzy. Stworzycie oryginalny obiekt w duchu ekodizajnu.  Obraz na drewnie czy sztuka użytkowa w postaci tacy czy podkładki na świeczki?  O tym zdecydujcie sami!  Niewątpliwie powstanie intrygujący prezent dla wymagających odbiorców.
2,5 godziny / grupa do 12 osób / 130 pln za 1 osobę
__________________________________

SZTUKA NA PREZENT / LINORYTOWY BAKCYL – warsztaty dla młodzieży i  dla dorosłych
Zdjęcia, zdjęcia, ciągle zdjęcia – wszyscy je robią i wszyscy je sobie dają. A gdyby tak wyjątkowej osobie zrobić wyjątkowy prezent – portret w linorycie? To jedna z bardziej popularnych technik graficznych wymagająca tylko sporych pokładów cierpliwości. Z nami poznacie tajniki tego niezwykle efektownego medium, poznacie warsztat graficzny oraz  zwiedzicie zakamarki profesjonalnej pracowni graficznej. Zapewniamy Was, że ten, kto już złapie linorytowego bakcyla, nigdy nie przestanie wycinać matryc i robić odbitek…nawet w warunkach domowych. Z pewnością w niejednej rodzinie posypią się zamówienia na kolejne portrety!
Warsztaty 2-dniowe (2 spotkania po 2 godziny)   / grupa do 8 osób / 220 pln za 1 osobę
__________________________________

SZTUKA NA PREZENT / PORĄBANE ŚWIECZNIKI – warsztaty dla młodzieży i  dla dorosłych
To warsztaty dla tych, którzy czują się choć odrobinę PORĄBANI i uwielbiają odważne wzory i kontrastowe, nasycone kolory. Paski, kratki, trójkąty, kwadraty – ilość wariacji ornamentów jest nieskończona –do tego  wszystko równiutko wymalowane i polakierowane i …efekt zaskoczenia gwarantowany! Stworzymy własnoręcznie opartowskie geometryczne kompozycje na drewnianych świecznikach, które ożywią nawet najbardziej nudne wnętrze. A wyraz zaskoczenia i błąkający się uśmiech na twarzy nobliwej ciotki z pewnością podgrzeje atmosferę  przy świątecznym stole. Koniecznie musicie zrobić sobie taki prezent!
2,5 godziny / grupa do 12 osób / 130 pln za 1 osobę
__________________________________

PORĄBANE MEBLE – artystyczne odnawianie mebli – warsztaty rodzinne / warsztaty dla dorosłych
Przynieście ze sobą swoje stare krzesło, stoliczek po babci albo inny cenny drewniany przedmiot znaleziony na strychu albo wyszukany na targu staroci. A jeśli nie jesteście posiadaczami drewnianego cuda, to nie martwcie się –  chętnie pomożemy Wam znaleźć coś odpowiedniego. Pora zmienić ten zmęczony czasem mebel w małe dzieło sztuki, które odmieni wnętrze waszego mieszkania. To warsztaty, które uruchomią drzemiące w Was pokłady kreatywności i stanowić będą dużą dawkę pozytywnej energii przy szlifowaniu, szpachlowaniu, naprawianiu, malowaniu, wyklejaniu, okręcaniu, wycinaniu… My posłużymy fachową poradą i pomocą przy realizacji twórczych wizji.
Warsztaty 2-dniowe / 2 spotkania po 4 godziny / grupy do 12 osób (maksymalnie 2 osoby przy 1 meblu) / 470 pln dla 2 osób
__________________________________

ARCIMBOLDO CZY MAGRITTE? – malarski autoportret / warsztaty dla dorosłych
Stworzenie autoportretu w stylistyce ulubionego malarza będzie idealną okazją do doskonalenia techniki malarstwa akrylowego, oraz niesamowitą podróżą  w głąb siebie. Szczegółowej analizie poddamy nie tylko ekspresję,  pociągnięcia pędzla, paletę i sposób kładzenia barwnych plam charakterystyczne dla danego artysty, ale przede wszystkim rysy własnej twarzy oraz emocje i uczucia, jakie wyraża. Introwertycy, poszukiwacze spokoju i miłośnicy autoanalizy psychologicznej – wyraźcie siebie poprzez sztukę!
Warsztaty 2-dniowe / 2 spotkania po 1,5 godziny  / grupa do 10 osób / 190 pln za 1 osobę