KSIĘŻYCOWI SĄSIEDZI

KSIĘŻYCOWI SĄSIEDZI

Nietrudno jest poczuć się samotnym wśród tłumu ludzi. Chociaż przechodzimy obok siebie, niejednokrotnie przestajemy się wzajemnie zauważać. Mijamy się bardzo szybko, bez słowa, bez emocji, uśmiechu i bez serdeczności. Poczucie ,,samotności wśród tłumu’’ jest i nam doskonale znane. Postanowiłyśmy poruszyć to zagadnienie, które w odczuciu wielu urasta do rangi problemu. Chcemy powiedzieć zdecydowane „STOP!” obojętności na drugiego człowieka.

Aby przerwać obojętność i rutynę zachęcamy Was do nagłego zatrzymania się! Zapraszamy do udziału w warsztatach malarskich! Zadaniem każdego z uczestników będzie wejście w twórczy dialog z drugą osobą- namalowanie portretu- studiowanie twarzy drugiego człowieka kawałek po kawałku, wykreowanie podobizny siedzącego naprzeciw i poznanie go. W zaaranżowanej sytuacji wśród letniej zieleni i magicznej aury Księżego Młyna będziecie mogli bez obawy, skrępowania i pośpiechu przyjrzeć się dokładnie swoim twarzom. Będziecie mogli poświęcić czas i uwagę na wzajemne studiowanie siebie oraz doświadczenie na sobie osobowości, cech, mimiki i usposobienia drugiego człowieka. Celem będzie stworzenie podobizny nie realistycznej, a „uksiężycowionej” – odrealnionej, obdartej ze strachu, niepewnego gestu i dbałości o poprawność formy.

Malarskie portrety oraz zdjęcia relacjonujące przebieg Waszych twórczych zmagań zostaną zaprezentowane na wystawie, która odbędzie się w Domu Turysty na Księżym Młynie.