WIECZORY PANIEŃSKIE

SZTUKA IMPREZOWANIA 

Kreatywny wieczór panieński w urokliwej pracowni artystycznej na Księżym Młynem ze sztuką w tle to niebanalny pomysł na początek nocnego szaleństwa w babskim gronie.  Malowanie aktów męskich, malarski surrealistyczny portret grupowy czy Porąbana Kiecka Panny Młodej? Wspólna fotosesja w nostalgicznym klimacie retro czy w monochromatycznej stylizacji minimal punk? Graficzny collage z życzeniami czy ekstatyczne, intuicyjne malowanie ciałem na dużoformatowym podłożu? Mandale z naturalnych ziół czy fascynatory ze sztucznych kwiatów i piór? To zależy tylko od Was, bo ten wieczór należy tylko do Was. My gwarantujemy wrażenia artystyczne na najwyższym poziomie!

Warsztaty trwają zazwyczaj około 2-2,5 h. Wszystkie prace przechodzą na własność uczestniczek, my zapewniamy profesjonalną opiekę artystyczną oraz wszystkie niezbędne materiały i narzędzia. Jest możliwość pozostania na miejscu po warsztatach (dodatkowa godzina) na lampkę wina, tort, herbatę. Udostępniamy miłą przestrzeń, naczynia i oprawę muzyczną. Napoje i poczęstunek we własnym zakresie.

Miejsce prowadzenia warsztatów to klimatyczne pracownie dwóch artystek mieszczące się w jednym z zabytkowych domów robotniczych z czerwonej cegły. Budynek i jego wnętrza, tak jak większa część Księżego Młyna, jest po gruntownym remoncie i w unikatowy sposób łączy atmosferę sztuki z duchem starej Łodzi i Księżego Młyna z jego industrialną architekturą, fabrykanckimi pałacami i malowniczymi parkami. Historia miejsca przenika się z dizajnem, artystyczne z użytkowym, historia miejsca ze współczesnością.

Zapoznaj się z naszą ofertą.

Skontaktuj się z nami w celu ustalenia szczegółów. Jeśli masz inny pomysł i chcesz go u nas zrealizować, chętnie dostosujemy ofertę do indywidualnych potrzeb,  Cena ustalana indywidualnie.

FOTOSESJA- REanimacje Obrazu 

Profesjonalna fotosesja stanowiąca współczesną interpretację Obrazu „Narodziny Wenus” Sandra Boticellego. Pod okiem artystek uczestniczki staną się częścią zaaranżowanego obrazu, tzw. tableau vivant. Budowanie wielkoformatowego kolażu z wykorzystaniem ekspresji własnego ciała i rekwizytów to nie tylko wspaniała zabawa, ale również niepowtarzalna okazja do współtworzenia własnej wizji słynnego obrazu mistrza. Nie trzymamy się kanonów i stawiamy na kreatywność na najwyższych obrotach! Łączymy style i mieszamy konwencje!  Zdjęcia będą stanowić oryginalną pamiątkę tego niezapomnianego wieczoru panieńskiego i budzić uśmiechy przez lata 😉

PORĄBANA KIECKA PANNY MŁODEJ

Wyplatanie KIECKI PANNY MŁODEJ to ciekawy, alternatywny sposób na wspólne spędzenie czasu na wieczorze panieńskim. Uczestniczki nie muszą posiadać profesjonalnych umiejętności plastycznych – wystarczy otwartość i pozytywne nastawienie, a pokłady kreatywności uruchomią się same. Uczestniczki  warsztatów  stworzą wspólną instalację przestrzenną przy pomocy prostych i pozornie bezużytecznych materiałów, które powszechnie uważa się za śmieci. Do wcześniej przygotowanych drucianych stelaży w formie  sukni i kapelusza przymocują skrawki tkanin, papieru, torebek foliowych itp.  Powstałe obiekty będą rekwizytami do sesji fotograficznej (sesja we własnym zakresie uczestniczek).

AKT MĘSKI– WARSZTATY MALARSKIE

Malowanie męskich aktów inspirowanych sztuką starożytnej Grecji, Rzymu, renesansem i  barokiem, to nie tylko okazja do obcowania z dziełami wielkich mistrzów i możliwość zapoznania się z podstawami techniki malarstwa akrylowego na płótnie, ale przede wszystkim odkrywanie własnych pasji i relaks poprzez sztukę. Stopień zaawansowania poziomu plastycznego warsztatu jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb każdej z uczestniczek (np. łączymy techniki malarskie z kolażem, stosujemy szablony). Istnieje również możliwość przeprowadzenia tych warsztatów z modelem.

COLLAGE PANNY MŁODEJ – WARSZTATY GRAFICZNE W TECHNICE LINORYTU

Warsztat będzie okazją do zapoznania się z podstawami linorytu, jednej z bardziej popularnych technik graficznych. Na podstawie wcześniej nadesłanych zdjęć  (portretów uczestniczek) prowadzące zajęcia przygotują projekty graficzne o wymiarach około 10x 10 cm. Podczas warsztatów  artystki w przystępny sposób omówią charakterystyczne cechy druku wypukłego i zasady tworzenia grafiki, a uczestniczki własnoręcznie przygotują  matryce graficzne i wykonają odbitki, a następnie stworzą wspólny collage z życzeniami dla Panny Młodej. Tu również nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie plastyczne.

KRZESŁO DLA PANNY MŁODEJ

Warsztaty ekodizajnu, podczas którego uczestniczki wspólnie zmienią stare i zniszczone drewniane krzesło w małe dzieło sztuki. Artystki wcześniej poddadzą krzesło niezbędnej renowacji, a zadaniem uczestniczek będzie wspólna praca nad kompozycją form i kolorów za pomocą techniki collage (wyklejanie z gazet, wydruków i ozdobnych papierów) i malarstwa akrylowego, aby stworzyć oryginalny prezent dla Panny Młodej. Tu również nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie plastyczne. Styl dekoracji krzesła ustalony będzie wcześniej z artystkami prowadzącymi warsztaty,  (np. inspiracja twórczością wybranego artysty, ulubioną książką, motywy roślinne, zwierzęce, etniczne, itp). To warsztaty, które uruchamiają drzemiące kreatywności i stanowią dużą dawkę pozytywnej energii przy wspólnym, malowaniu, wyklejaniu i wycinaniu.

MINIMALISTYCZNY DECOUPAGE

Propozycja warsztatów, na których artystki prowadzące podzielą się swoim doświadczeniem jak wzbogacić o techniki artystyczne (malarstwo, collage, rysunek) tę prostą i nieco kojarzącą się z kiczem technikę zdobienia przedmiotów. Do wyboru: drewniane świeczniki lub pudełka na babskie bibeloty lub taca. Świeczniki i pudełka uczestniczki zabierają ze sobą, a taca jest jako prezent dla Panny Młodej.

DAMĄ BYĆ

Warsztaty modniarskie z motywem kwiatowym, podczas których uczestniczki zaprojektują i wykonają własnoręcznie fascynatory. Fascynator w wielkim stylu powraca do łask jako ozdoba głowy. To minikapelusik lub kompozycja ze sztucznych  kwiatów, koronki, woalu i innych elementów dekoracyjno – biżuteryjnych na opasce do włosów, bardzo często wybierany moduł na wieczór panieński. Fascynatory tworzymy ze sztucznych kwiatów (wysokiej jakości- imitujących prawdziwe), więc nadają się do noszenia przed długie lata. Celebrujmy wspólnie naszą kobiecość i stwórzmy niebanalną ozdobę, która wyróżni nas z tłumu i …przypominać będzie o przemiłym wieczorze panieńskim w gronie przyjaciółek.